Makyaj, Güzellik ve Cilt Bakımı Sırları - Tuğba Seçir

Meme
Kanseri Bilinçlendirme Ayı

Written by admin, 2377 gün ago, 0 Comments

Ülkemizde her yıl 8 kadından 1′i meme kanserine yakalanıyor. Ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme ayı. Her yıl ekim ayında meme kanseriyle ilgili çeşitli seminerler veriliyor, meme kanserinde erken teşhisin önemi anlatılıyor.

Yapılması gereken ise her banyodan sonra kendi meme muayenemizi yapmak ve 40 yaşından itibaren yılda bir kez mamografi çektirmek. Eskiden meme kanserinden yaşamını yitiren kadınlar vardı. Bugün ise gelişen teknoloji ve erken teşhisle artık meme kanserinden yaşamını yitirme ihtimali çok düşük. Unutmayalım ki erken teşhis gerçekten hayat kurtarıyor !

Pera Palace Hotel, Jumeirah  meme kanserinde erken teşhisin önemini vurgulamak, toplumsal bilinçlendirmeyi güçlendirmek için “Pembe Kurdele Kampanyası”nın yaratıcısı Estee Lauder firması ile bu yıl da işbirliği yapıyor. Bu çalışmalar kapsamında ekim ayı sonuna kadar kadın, erkek tüm Pera Palace Hotel Jumeirah çalışanları pembe kurdele takacak, odalara misafirler için meme kanseri ile ilgili bilgilendirme broşürleri ve Estee Lauder’den gelen pembe kurdeleler bırakılacak.


Pera Palace Hotel bu yıl  biz ”Pembe Kurdele Kampanyası”na destek veren bloggerları sevimli bir fransız fırınını andıran Patisserie de Pera’da ağırladı.
Özel porselen takımları, güleryüzlü ve son derece sıcak personeli, eski fransız filmlerinden fırlamış koltuk takımları ile görülmeye değer bir patisserie. Yaz-kış kapısı herkese açık  :)
Üstelik fiyatlar da gayet makul tutulmuş.

Pera Palace Hotel’i daha önce ziyaret etmediyseniz yerinizde olsam bu çağrıya kulak veririm.

Şu güzel sonbahar günlerinden birinde Patisserie de Pera’da sıcak bişeyler içip rengarenk makaronların ve pastaların tadına bakar sonrasında Müze’ye dönüştürülen Atatürk odasını ve Murder on the Orient Express isimli eserini burada kaleme aldığı söylenen Agatha Christie’nin kaldığı odayı ziyaret ederim. Biz bloggerlar olarak böyle yaptık  :)

Edebiyat severler her ayın 3.perşembesi düzenlenen ”Perşembe Buluşmaları’nı da kaçırmamanızı tavsiye ederim.

About admin