Makyaj, Güzellik ve Cilt Bakımı Sırları - Tuğba Seçir

Mavra Cafe

Written by admin, 2941 gün ago, 1 Comment

Galatada kendimi fransız filmlerinden birinin içinde hissetiğim bir yerlerdeyim. Atmosfer o kadar büyüleyici ki böyle hissetmemek imkansız.  Mavra Cafe’ deyiz.

Mekan konusunda hep derim ki dışardan ilk bakışta kendine çekicek sıcak durucak gideceğimiz yer. İşte soğuk bir istanbul martında sıcacık bir yer. Kendimi fransız yapımı bir filmin içinde hissederken bir orta şekerli türk kahvesi içmenin zamanı geldi diye düşünüyorum.

Şu fincanın güzelliğine bi bakın : )

Kafede her an, farklı tasarımcıların objeleri ve oyuncakları sergileniyor ve satılıyor. Buranın dingin ortamı ve sakinleştirici ışıklandırmasıyla hafif kontrast oluşturan rengârenk, tip tip, komik, çılgın, akıllı, absürd, türlü türlü oyuncaklar ve objeler kafenin dört bir yanında sergi halinde. Aslında mekana ruhunu veren de budur.

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız mekanlar vardır işte tamda onlardan biri Mavra.

Haftasonları müzik te var : )

Mavra sıcaklığını ve enerjisini işletmecisi Mehmet bey’den alıyor bence. İnanılmaz sıcak misafirperver enerji dolu genç bir işletmeci. Kendinizi daha ziyade onun evinde gibi hissediyorsunuz.

Mavra yarı açık mutfak şeklinde çalışıyor, temizliğine ve hijyene çok güvenen yerler bu şekilde çalışabilir ancak. Elmalı pasta yemeden dönmeyin derim : )

Mavra design cafe.workshop
Serdar-ı Ekrem Caddesi 31 Kuledibi
0212 252 7488

About admin

  1. Yeşim23 Nisan 2011, 03:37

    İstanbul’a geldiğimde mutlaka gideceğim bir adres oldu Mavra. Türk kahvesi yanında da elmalı pasta beni tam kalbimden vurdu tatlım :)

    Reply